Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego

EN

Jesteś tutaj: Fundacja » Idea

Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego

tlo www fundfilm nowe.jpg

Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego jest organizatorem programów konsultacyjnych i warsztatów rozwoju projektów filmowych dla reżyserów i producentów na różnych etapach ich kariery.

DOC LAB POLAND odbywa się od 2015 roku i jest programem wszechstronnego rozwoju projektów dokumentalnych w atmosferze partnerskiej dyskusji, skierowanym do producentów i reżyserów. Efektem dotychczasowych sześciu zakończonych edycji jest ok. 150 rozwijanych lub pitchowanych projektów, z których powstało już blisko 50 filmów zdobywających laury na całym świecie. Częścią wydarzenia są także otwarte wykłady odbywające się podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Jest to największy w Polsce program tego rodzaju.

DOC DEVELOPMENT to warsztaty rozwoju projektów dokumentalnych na bardzo wczesnym etapie. Program jest przeznaczony dla reżyserów, którzy w trakcie jego trwania mają szansę znaleźć producentów dla swoich filmów.

Fundacja prowadzi PORADNIĘ FILMOWĄ w której można indywidualnie skonsultować pomysł na film.

IMPAKT to warsztaty wszechstronnego rozwoju dla producentów filmowych na początku kariery, przygotowujący ich do pracy w fabularnym kinie artystycznym i dokumencie. W trakcie programu rozwijają oni projekt filmu, ucząc się na konkretnym przykładzie negocjacji, doskonalenia scenariusza, budżetowania, promowania i dystrybuowania.

Częścią działań Fundacji jest również CEDOC MARKET (Central European Documentary Co-production Market) podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego. To jedyne w Polsce spotkanie koprodukcyjne dla producentów, którzy poszukują partnerów polskich i zagranicznych. Co roku ok. 40 uczestników odbywa ponad 400 indywidualnych spotkań.

Od 2016 roku w Warszawie odbywa się także WARSAW DOC HOT SELECTION — wydarzenie będące corocznym przeglądem najciekawszych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat, połączone ze spotkaniami z twórcami. W ramach cyklu pokazano już m.in. „Wiatr. Thriller dokumentalny” Michała Bielawskiego, „Call me Tony” Klaudiusza Chrostowskiego, „Książę i Dybuk” Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, „Over the Limit” Marty Prus, czy „Miłość bezwarunkowa” Rafała Łysaka. Częścią wydarzenia są także otwarte wykłady dotyczące filmu dokumentalnego.

Fundacja organizuje również program MÓJ PIERWSZY FILM, w którym pod okiem doświadczonych dokumentalistów swoje pierwsze fabularne lub dokumentalne etiudy przygotowuje młodzież. MÓJ PIERWSZY FILM opiera się podejściu praktycznym, zaś uczestnicy pracując w nim na swoich projektach poznają różne zawody filmowe.

Fundacja prowadzi także dział produkcji filmowej FILM FRAME. Aktualnie jest w nim realizowany film dokumentalny „Mrowisko” w reżyserii Katarzyny Kultys. FILM FRAME wykoprodukowało filmy: „Furia” w reżyserii Krzysztofa Kasiora oraz najnowszy dokument Agnieszki Zwiefki pt. „VIKA!” (z My Way Studio), który wchodzi do kin w tym roku 26 grudnia. Więcej o filmach w dziale PRODUKCJA. 

 

  «   Wstecz