Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego

EN

Jesteś tutaj: Programy » Doc Hot Selection

Doc Hot Selection

DOC HOT SELECTION to cykl pokazów najciekawszych i najbardziej nagradzanych polskich filmów dokumentalnych ostatnich lat i spotkań z twórcami. Pierwsza projekcja w ramach wydarzenia odbyła się w 2016 roku. Pokazano wówczas „Królową ciszy” w reżyserii Agnieszki Zwiefki. Wśród filmów wyświetlanych na kolejnych edycjach wydarzenia znalazły się m.in. „Badjao. Duchy z morza” Elizy Kubarskiej, „Call me Tony” w reżyserii Klaudiusza Chrostowskiego, „Książę i Dybuk” Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, „Over the Limit” Marty Prus i „Miłość bezwarunkowa” Rafała Łysaka.

Wszystkie prezentowane podczas DOC HOT SELECTION tytuły były rozwijane w ramach Doc Lab Poland, jedynego w Polsce programu rozwoju projektów filmów dokumentalnych zakładającego wsparcie twórców w zakresie artystycznego kształtu, promocji i dystrybucji poprzez doświadczonych ekspertów z Polski i zagranicy. W minionych latach na Doc Lab Poland udział brały takie filmy jak m.in. „Książę i Dybuk” Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego (Nagroda dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na MFF w Wenecji), „Zwyczajny kraj” Tomasza Wolskiego (Złoty Lajkonik na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym), „Komunia” Anny Zameckiej (Europejska Nagroda Filmowa dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego) czy m.in. pokazywana na licznych festiwalach filmowych „Wolta” Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały i „Fuck for Forest” Michała Marczaka. 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, której wsparcie polskiego filmu dokumentalnego oraz młodych, debiutujących filmowców, organizacja warsztatów oraz produkcja filmów. 

Partnerami programu DOC HOT SELECTION 2023 są: Canal +, Polski Instytut Sztuki Filmowej, kino Kultura.  Program został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

  «   Wstecz