Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego

EN

Jesteś tutaj: Aktualności » 2020

NABÓR NA DOC LAB POLAND 2020

Już po raz szósty Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego wraz z Krakowskim Festiwalem Filmowym  zorganizowały nabór na DOC LAB POLAND – największy w Polsce program dla profesjonalnych twórców filmów dokumentalnych.

Aplikacje przyjmowane były na dwa odrębne komponenty —  DOC LAB START dla projektów w developmencie lub DOC LAB GO! dla filmów w montażu - do 15 stycznia 2020 r.

 

 

doclab_znak.jpg

 

W 5. edycji warsztatów DOC LAB POLAND uczestniczyło 25 polskich projektów. Najlepsze otrzymały nagrody i wyróżnienia o łącznej wartości ponad 90 000 zł. Kilka z nich dzięki programowi i jego partnerom odwiedziło w ramach wizyt studyjnych zagraniczne festiwale – Sheffield Doc/Fest w Wielkiej Brytanii, DOK Leipzig oraz IDFA w Amsterdamie. Po pitchingach DOC LAB POLAND na Krakowskim Festiwalu Filmowym odbyło się ok. 300 indywidualnych spotkań z potencjalnymi partnerami: koproducentami, przedstawicielami telewizji, funduszy filmowych, dystrybutorami, agentami sprzedaży i selekcjonerami festiwalowymi.

Program DOC LAB POLAND dzieli się na dwa komponenty DOC LAB POLAND START I DOC LAB POLAND GO!

Opłaty za udział w całym programie wynoszą 1200 zł + VAT za projekt (uczestnictwo do dwóch osób, płatne po zaakceptowaniu projektu). Opłata za aplikowanie na program wynosi 50 zł. Regulamin, szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na www.doclab.pl

Zgłoszenia przyjmujemy jedynie za pośrednictwem formularza on-line – od 6 grudnia 2019 r. do 15 stycznia 2020, do godz. 23:59.

Najciekawsze projekty i najlepsze prezentacje otrzymają nagrody. W edycji 2019 pula nagród finansowych i rzeczowych wyniosła 90 000 zł. Były to: Nagroda HBO Award – 10 tys., Nagroda Uchostudio – bon na postprodukcję dźwięku o wartości 20 tys zł, Dwie Nagrody ColorOffOn – bony na postprodukcję obrazu o wartości 25 tys. zł dla projektu START i dla GO, Wyróżnienia Fundacji Filmowej im. Władysława Ślesickiego: pokrycie kosztów udziału w sekcjach branżowych festiwalu IDFA, DOK Leipzig oraz Sheffield Doc Fest, Wyróżnienie DOK Leipzig – zaproszenie na Co-Pro Meetings w Lipsku i Wyróżnienie Institute of Documentary Film w Pradze – zaproszenie na East Doc Platform.

Regulamin na doclab.pl

  «   Wstecz