Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego

EN

Jesteś tutaj: Programy » Doc Development

Doc Development

DOC DEVELOPMENT to program dla reżyserów-dokumentalistów, polegający na intensywnym rozwoju projektów filmowych na wczesnym etapie. Program kończy się pitchingiem dla producentów zainteresowanych współpracą przy projektach uczestników oraz indywidualnymi spotkaniami z nimi. Uczestnicy otrzymują stypendia na pokrycie podstawowych kosztów dokumentacji. Efektem programu ma być też przygotowanie projektów do składania wniosków do PISF na development.

Uczestnicy będą mogli w ramach programu:

— skonsultować swoje pomysły z tutorami – czołowymi polskimi filmowcami

— dyskutować w przyjaznej grupie twórców i ekspertów

— przygotować wstępny trailer/teaser

— przygotować profesjonalne materiały prezentacyjne (opisy, materiały wizualne, wstępny budżet)

— napisać lub skonsultować scenariusz

— skonsultować kwestie prawne

— zrobić research i zdjęcia dokumentacyjne, skorzystać ze sprzętu firmy MX35

Koszt aplikowania wynosi 50 zł za zgłoszenie, opłata za udział w całym programie to 600 zł plus VAT. Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod linkiem: formularz.docdevelopment.pl Termin zgłoszenia upływa 4.09.2020 roku o godz. 23.59. Opłata za zgłoszenie powinna mieć tytuł „wpłata na cele statutowe Fundacji”.

Program odbywa się w okresie: wrzesień – grudzień. Każda trzydniowa sesja składa się z dwóch dni omawiania projektów uczestników i trzeciego dnia poświęconego na warsztaty dotyczące: pracy z archiwaliami (case study oraz kwestie praktyczne dotyczące np. materiałów z TVP lub Filmoteki Narodowej), współpracy z producentami (budżetowanie, finansowanie, składanie wniosków, kwestie prawne), przygotowywania materiałów do wniosków np.  na development, przygotowywania materiałów opisowych, prezentacyjnych i promocyjnych, tworzenia trailerów/teaserów na wczesnym etapie produkcji.

Konsultantami programu są czołowi polscy dokumentaliści: Lidia Duda i Wojciech Staroń. Dyrektorem programu jest Adam Ślesicki. Warsztaty poprowadzą także producentka Anna Wydra, prorektor Warszawskiej Szkoły Filmowej Barbara Pawłowska, reżyserka trailerów Małgorzata Świderska i dyrektor programu Adam Ślesicki.

Kandydat/ka może zgłosić maksymalnie dwa projekty. Formalne wykształcenie filmowe nie jest wymagane, jeśli kandydat/ka ma doświadczenie w realizacji filmów. Program adresowany jest przede wszystkim do twórców posiadających już doświadczenie, ale też debiutantów: reżyserów, studentów szkół filmowych, operatorów lub montażystów, którzy chcą wyreżyserować film, bądź do filmowców-amatorów. Nie ma limitu długości planowanych filmów, można zgłaszać zarówno krótkie, jak i pełne metraże. Program nie jest szkoleniem – opiera się na twórczej dyskusji wszystkich uczestników i tutorów.

Dzięki czterem intensywnym sesjom i pracy między spotkaniami, uczestnicy Doc Development:

— rozwiną swoje projekty, przedyskutują możliwości dramaturgiczne, omówią pomysły realizacyjne

— przygotują i dopracują wstępny teaser lub trailer

— przygotują opisy filmów (synopsis, eksplikacja itp.)

— przygotują materiały prezentacyjne (one-pager, fotosy)

— przygotują wstępne materiały do wniosku do PISF na development

— zaprezentują projekty producentom zainteresowanym współpracą i nawiążą z nimi rozmowy.

W związku z pandemią koronawirusa DOC DEVELOPMENT może być realizowany w formie online lub hybrydowej. W przypadku spotkań poza przestrzenią wirtualną, warsztaty odbędą się w Warszawie.

Organizatorem Doc Development jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego. Partnerami programu są: MX35, My Way Studio, TVP S.A., Canal+, Kancelaria MKZ Partnerzy.

Czytaj więcej na stronie docdevelopment.pl

  «   Wstecz