Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego

EN

Jesteś tutaj: Programy » Market koprodukcyjny

Doc Lab Poland Co-production Market

DOC LAB POLAND CO-PRODUCTION MARKET to pierwsze w Polsce spotkania koprodukcyjne dla producentów filmów dokumentalnych, poszukujących partnerów zagranicznych, organizowane we współpracy z Krakowskim Festiwalem Filmowym. Wydarzenie jest częścią wydarzeń DOC LAB POLAND podczas Festiwalu, składającego się także z warsztatów, konsultacji i pitchingów filmów dokumentalnych z Polski (DOCS TO START i DOCS TO GO), ale adresowane jest do innej grupy producentów, niż uczestnicy całego programu.

CO-PRODUTION MARKET to szansa zaprezentowania swoich firm i projektów zarówno dla zagranicznych producentów, którzy przyjeżdżają do Krakowa, żeby wziąć udział w pitchingach jako decision makers, jak i dla polskich producentów, którzy nie biorą udziału w pitchingu. W spotkaniach koprodukcyjnych bierze udział około 20 producentów zagranicznych, poszukujących w Polsce partnerów do koprodukcji. Ze strony polskiej planujemy udział ok. 30 firm, z projektami o potencjale międzynarodowym. Dodatkowymi gośćmi będą przedstawiciele festiwali i funduszy filmowych, agenci sprzedaży i nadawcy telewizyjni.

Czekamy na zgłoszenia od producentów z projektami filmów dokumentalnych, dla których poszukiwani są zagraniczni partnerzy. Przy rozpatrywaniu zgłoszeń brane będą następujące kryteria: wartość artystyczna i potencjał międzynarodowy projektów oraz doświadczenie producenta. Będziemy brali pod uwagę tylko poprawnie wypełnione zgłoszenia respektujące maksymalną wymaganą ilość znaków  w opisach. Wasze projekty znajdą się w katalogu Doc Lab Poland 2016, dostępnym dla gości branżowych KFF oraz na stronie internetowej Festiwalu.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Szczegóły na www.doclab.pl.

  «   Wstecz